Pellet zanętowy

Pellet zanętowy powstał z myślą o uniknięciu problemów wynikających z użycia pelletów wysokotłuszczowych. Pellet zanętowy ma niską zawartość tłuszczu i białek – większą zaś węglowodanów. Pęcznieje w wodzie i szybko się rozpada. Ryby sycą się nim powoli, nawet mimo spożycia jego sporych ilości i trawią go szybko – bez problemów, niezależnie od temperatury wody. Jest on jasno szarego, jasnobrązowego, czerwonego, żółtego lub czarnego koloru.

Świetny jako składnik zanęt – czy to jako dodatek do tradycyjnych zanęt na bazie bułki tartej lub pieczywa lub jako indywidualna zanęta. Kilka metod jest poświęconych połowom wyłącznie z wykorzystaniem pelletu – pellet waggler, pellet feeder i Method Feeder.

Dostępne w różnych wielkościach – od 1 mm do kilkunastu milimetrów (1, 2mm, 3mm, 4mm, 6mm, 8mm, 11 mm). Można je barwić i dodawać różnych aromatów aby zitensyfikować ich zapach. Występują tez pellety o konkretnym smaku – np. kokosowym, truskawkowym, orzech tygrysi… Działa praktycznie na wszystkie karpiowate. Niektóre firmy dodaja do tych pelletów betainę działającą stymulująco na karpie.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników