method feeder
Porady

Jaka wędka do Method Feeder?

Jaka wędka do Method Feeder?Jaka wędka do Method Feeder? Wędki typu feeder to specjalistyczne wędziska złożone najczęściej z dwoch lub trzech elementów, których element szczytowy wyposażony jest dodatkowo w wymienne elastyczne końcówki. Pełnią one funkcję głównego sygnalizatora brań. Stąd też metoda, do której służą wędki typu feeder nosi także nazwę metody drgającej szczytówki. Wędki Feeder służą z reguły do połowu ryb spokojnego żeru zarówno w małych zbiornikach, jak i dużych rzekach. Producenci w swojej ofercie mają wędki specjalnie przygotowane do tej metody. Często będziemy nastawiać się na silne ryby typu karp, amur, jesiotr więc blank musi być z dobrego materiału.

Jaka wędka do Method Feeder?

Wybierając odpowiednią wędkę do łowienia na method feeder powinniśmy się skupić na kilku bardzo ważnych kwestiach.

Długość wędki, ciężar wyrzutowy, akcja wędziska

Ciężar podajników jakich będziemy używać

Łowiąc na podajniki o gramaturze 30 gram, gdy jednocześnie chcemy rzucać na dalsze odległości musimy wybrać mocniejszą wędkę, która nam to umożliwi. Wędka do Method Feeder o ciężarze wyrzutowym do 75gr w zupełności wystarczy przy rzutach na odległość do 50-70m. W przeciwnym wypadku gdy chcemy łowić lekkimi podajnikami o gramaturze nie przekraczającej 20 gram to wędka z ciężarem wyrzutu do 60 gram będzie idealnym rozwiązaniem.

Akcja wędki Method Feeder

Osobiście jestem zwolennikiem akcji parabolicznych i nie wyobrażam sobie łowienie na wędzisko z inną akcją. Akcja paraboliczna pozwala na perfekcyjny hol ryby i amortyzację każdych gwałtownych ruchów, które wykonuje ryba podczas holu.

Długość wędziska Method Feeder

Wybierając wędkę bardzo często mamy dylemat czy ma być to 3m, 3,3m, 3.6m czy 3.9m, a może jeszcze dłuższa? Osobiście jestem zwolennikiem wędzisk o długości 3.60 m, które według mnie są uniwersalne na każdym łowisku. Wędka o długości 3,60m jest poręczniejsza i lepiej leży w ręku. Teoretycznie lepiej rzuca się wędziskiem o długości 3.90 m, lecz jest to kwestia przyzwyczajenia i obycia z daną wędką.

Jeżeli wiadomści na temat „Jaka wędka do Method Feeder” były przydatne, proszę o udostepnienie na Facebook lub Google Plus, dziękuję.

Zobacz teraz film o wędkach feeder Matrix

Więcej o wędkach tutaj Wędka

To może Cię też zainteresować

Dodaj komentarz